Dövme

Dövme Yapılırken Bilinmesi Gerekenler

  1. Çalışma Sırasında Gereksiz Yere ve Çok Fazla Konuşmayın:Yüksek konsantrasyon gerektiren, uzun soluklu, işçilikli dövmelerde, dövme sanatçısı size aksini belli etmedikçe, sanatçının dikkatini ve konsantrasyonunu bozacak hareketlere ve gereksiz konuşmalara çok girmeyin. Gerekmedikçe çok sık molalar istemeyin,
  2. Rahat olun:Uzun saatler süren dövmelerde oturduğunuz, yattığınız yerin konfor ve rahatı çalışma yapılan bölgenin hareketsiz durmasına dolayısıyla da, dövme sanatçısının daha rahat çalışmasına imkan verecektir.
  3. Dövme Sanatçısını Malzemeleri Hazırlarken Kontrol Edin :Dövme Sanatçısının dövmenizde kullanacağı ekipmanların hazırlık aşamasında sizinde kontrol etmeniz gereken başlıca unsurlar vardır. Bunlar boyaların potalara koyulurken potaların temiz olduğu, kullanılacak iğnelerin paketinde ve son kullanma tarihinin geçmemiş olduğu, kullanılan uç ve griplerin tek kullanımlık veya poşetinde olması, dövme sanatçısının ellerinde tek kullanımlık eldivenlerinin olmasıdır. Eğer bunlardan herhangi biri yerine getirilmemişse dövme sanatçısını uyarın. Unutmayın ki sağlık şakaya gelmez.
  4. Dövme Uygulanacak Bölgenin Temizliğinden Emin Olun:Her dövmeci dövmeye başlamadan önce Bactroban, Biokadin vb. dezenfektanlar kullanarak bölgeyi olası bakterilere karşı temizlerler. Fakat sizin dövmeye başlamadan önce evde duş alıp gelmeniz, o bölgeyi anti bakteriyel sabunlarla bir daha yıkamanız daha doğru olacaktır.